Datamax Teknik Servis

Datamax Yetkili Teknik Servis

Barkod yazıcılar günümüz iş dünyasında sıklık ile kullanılan, barkod basmak için kullanılan, özellikle seri üretim yapan ve satan firmalar tarafından sıklıkla tercih edilen sistemlerdir. Bu sistemler zaman zaman arıza verse de Datamax servis tarafından uzman eller ile tamiri yapılabilen sistemlerdir. Bu anlamda düşünüldüğünde eğer sizler de firmanız bünyesinde bu yazıcı sistemlerini kullanıyorsanız unutmayınız ki her makine sistemi gibi bu sistemlerin de bakıma ihtiyacı olmaktadır.

Barkod Sistemlerini Çalışma Prensipleri 

Barkod yazıcıların iki tip çalışma prensibi bulunmaktadır. Bu yazıcı sistemleri termal ve direk termal baskı yapabilirler. Barkod yazıcılar sayesinde basılan ve baskısı önceden yapılmış barkodları karşılaştırınca bu termal yazıcılarla basılanların daha kuvvetli olduğu bilinmektedir. Daha hızlı baskı yapabilen bu sistemleri Datamax teknik servis sayesinde kurulumunu yaptırmanız mümkündür.

Bu bahsedilen yazıcı sistemlerinin piyasa üzerinde pek ok farklı marka ve çeşitte seçenekleri bulunmaktadır. Ancak sizler de taktir edersiniz ki her markadan her makine çeşidi kullanılmamalıdır. Kaliteli ürünler üreten, ürününün teknik servisine güvenen, müşteri ile birebir ilgilenen ve en önemlisi müşteri yetkili servis talep ettiğinde bu şartı yerine getiren markalar ile çalışmak firmalar açısından doğru olacaktır.

Barkod Sistemlerinde Teknik Servis 

her makine sistemi gibi barkod yazıcı sistemlerinin de belirli periyotlar ile bakımı ve onarımı yapılmalıdır. Bunun için ise yetkili servislere başvurmak yeterli bir adımdır. Bu işi yapan firmalar özellikle de Datamax yetkili servisi hem üretim aşamasında hem de böyle bakım aşamasında gerek saha çalışmaları gerek depo takip sistemleri gerekse belli periyotlar ile müşteri ziyaretleri yaparak işlerini profesyonel bir şekilde yerine getirmekteler.

Bu anlamda düşünüldüğünde kaliteli bir çalışma prensibi olan bu yetkili servis, sizlerden barkod okuyucunuza ait bilgileri alır, gerekli çalışmaları yapar ve makineyi en maksimum performansta sizlere geri teslim eder.

Bahsedilen bu barkod yazıcı sistemlerinin bilinen bir başka özelliği de marka ve modeline bağlı olarak bilgisayara bağlı veya bilgisayardan bağımsız çalışabilme özelliğidir. Özellikle bilgisayardan bağımsız çalışanlarının teknik yetkili servisler tarafından belirli periyotlar ile bakımının yapılması gerekmektedir. Hassas ve ince makineler oldukları için bakımlarının yapılmaması halinde kullanıcının kullanma sıklığına bağlı olarak da ömründen az çalışabilirler.

Canlı Destek
WhatsApp Destek Hattı
Merhabalar;
Nasıl yardımcı olabilirim?